WSPÓŁPRACA

Filip Wypych

Pod okiem specjalistów z Personal Trainers swoje umiejętności doskonali wielu mistrzów. Rajdowcy, rugbiści, koszykarze. Każdy z nich wyróżniony wieloma medalami. Jednak tylko jeden z nich wielokrotnie odbierał nagrodę dla najlepszego pływaka w Polsce. Mowa o Filipie Wypychu.

Filip Wypych – reprezentant AZS Politechniki Łódzkiej pływa już od 18 lat. Swoje pierwsze treningi rozpoczął w wieku 7 lat, kiedy to za namową mamy wybrał sportowy profil klasy w szkole podstawowej nr 173 w Łodzi. Rozwój kondycji i siły mięśniowej niewątpliwie przyspieszyły również zajęcia karate, z których Filip niestety musiał zrezygnować. Dostanie się do grona najlepszych pływaków w kraju kosztowało Filipa lata wielogodzinnych treningów i wyrzeczeń, jednak świetna organizacja i wsparcie mamy pomagają do dziś utrzymać wysoką pozycję w tabeli.

Za swój największy sukces Filip uznaje start w Mistrzostwach Świata w 2011 roku, jednak podkreśla, że każde zawody, na których dał z siebie wszystko przynoszą olbrzymią satysfakcję. Należy podkreślić, że Filip jest wielokrotnym medalistą Polski – zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Na grudniowych zawodach w Ostrowcu Świętokrzyskim obronił tytuł mistrza Polski na 50 metrów stylem dowolnym.

Pytany o sportowe marzenia Filip odpowiada, że zamiast marzyć stawia sobie cele. Ten najważniejszy to uzyskanie minimum kwalifikującego do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Zadanie to nie należy do łatwych, dlatego Filip już od dłuższego czasu pracuje nad wyeliminowaniem wszystkich słabych stron, które mogą mu uniemożliwić realizację planu. W celu poprawienia siły i zwiększenia ilości bodźców treningowych Filip rozpoczął współpracę z Personal Trainers. Ćwiczenia pod okiem Marka Jędrzejewskiego dają oczekiwane efekty, widoczne na stoperze i w tabelach wyników. Mimo długiego stażu Filip cały czas szlifuje technikę pływania i być może ta wytrwałość i pokora stanowią klucz do sukcesu.

personal-trainers.pl © 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekty UE       xhost.cc